شنبه 2 آذر 1398 | Saturday 23 November 2019

 

برگزاری کارگاه آموزشی فن بیان و ارایه مطلب به روش تد؛
مدرس فن بیان و سخنرانی گفت: امروز روش سخنرانی تد چه به شکل عمومی و چه به شکل علمی و تخصصی مورد استقبال قرار گرفته است و از این نظر من تصور می‌کنم که می‌توان این روش سخنرانی را به ویژه در حوزه عمومی توسعه بدهیم.

به گزارش روابط‌عمومی ستاد توان‌افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد شهر تهران، بهروز خدابخشی مدرس فن بیان و سخنرانی در کارگاه آموزشی سخنرانی و ارایه مطلب به روش تد که در سالن همایش‌های ستاد برگزار شد ضمن اشاره به سابقه برگزاری سخنرانی‌ها با روش تد، گفت: این ایده از یک سری جلسات آموزشی در باب مسائل طراحی و تکنولوژی آغاز شد ولی این رویه خیلی مورد استقبال قرار گرفت و رفته رفته در حوزه‌های مختلف توسعه و گسترش پیدا کرد و امروز نیز در جهان این روش حتی به صورت مسابقات ویژه نیز دنبال می‌شود.


خدابخشی ادامه داد: سخنرانی شامل 3 محور کلیدی احساسات، تفکر و عملکرد می‌شود و تا زمانی که سخنران نتواند این سه مساله را در قالب سخنرانی خود پوشش ندهد، عملا ناموفق بوده است. سخنرانی تد روشی برای تاثیر مستقیم و موثر بر مخاطب است و به همین دلیل باید سخنران توجه ویژه‌ای نسبت به مولفه‌های موثر در سخنرانی داشته باشد.


وی افزود: مولفه‌های موثر در سخنرانی کلمات، لحن و ادبیات و زبان بدن هستند که به ترتیب 7، 38 و 55 درصد بر تاثیرگذاری و قدرت سخنرانی موثر است. البته نکته کلیدی در خصوص این مساله آن بوده که هرکدام از این مولفه‌ها به تنهایی کافی نبوده و باید در کنار دیگری قرار بگیرد.


این مدرس فن بیان و سخنرانی همچنین با بیان این نکته که سخنرانی به روش تد در 2 حوزه عمومی و تخصصی دنبال می‌شود، تصریح کرد: امروز روش سخنرانی تد چه به شکل عمومی و چه به شکل علمی و تخصصی مورد استقبال قرار گرفته است و از این نظر من تصور می‌کنم که می‌توان این روش سخنرانی را به ویژه در حوزه عمومی توسعه بدهیم. تد امروز یک روش محبوب در جهان است.


گفتنی است که کارگاه سخنرانی و ارایه مطلب به روش تد به همت معاونت تولید و تحلیل محتوای ستاد سمن‌ها پیرو استقبال سمن‌ها و علاقه‌مندان به این حوزه برگزار می شود. جلسه اول این کارگاه پنج شنبه از ساعت 15 تا 19 مورخ هجدهم مهرماه برگزار شد و جلسه دوم آن جمعه مورخ نوزدهم مهرماه برگزار می‌شود.


این جلسات کارگاهی در حالی برگزار می‌شود که پیشتر طی چند دوره جلسات فن بیان به درخواست سمن‌ها برگزار شده بود.

 

 

Template Design:Dima Group