شنبه 2 آذر 1398 | Saturday 23 November 2019

 

شیوا دولت‌آبادی :
یک آسیب‌شناس و روانشناس در حوزه کودکان گفت: خدماتی که سمن‌ها به کودکان ارایه می‌دهند باعث می‌شود که نگرش‌ها نسبت به کودکان دقیق‌تر شده و ما نسبت به نیازهای آنان آگاه شویم. همین مساله به دنبال خود زمینه آن را فراهم می‌کند تا در آینده نسل‌های آتی نسبت به حقوق کودکان و بچه‌های خودشان و نسل بعدی احساس تعهد بیشتری داشته باشند.

به گزارش روابط‌عمومی ستاد توان‌افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد شهر تهران، شیوا دولت‌آبادی روان‌شناس و آسیب‌شناس و عضو هیات موسس انجمن حمایت از حقوق کودکان در حاشیه نشست «شب حمایت از حقوق کودکان» که به همت موسسه بخارا و انجمن حمایت از حقوق کودکان و ستاد سمن‌های شهر تهران در ایوان شمس برگزار شد، گفت: خوشبختانه در کشور ما برای حمایت از کودکان قوانین خوب و متعددی وجود دارد. اما این قوانین بعضا اجرا نمی‌شوند و یا کیفیت و نحوه اجرای این قوانین به اندازه کافی خوب نیست و متاسفانه در مواردی نیز به علت دوردست بودن و یا پراکندگی مناطق مسکونی در کشور ما یا همین طور دسترسی سخت به این مناطق ما شاهد آن هستیم که بچه‌ها و کودکان از حقوق خودشان محروم هستند.


وی ادامه داد: نکته‌ای که من می‌خواهم به آن اشاره کنم حکایت از این دارد که ورای مباحث بهداشتی، سلامت و تغذیه، ما باید به کیفیت آموزش کودکان و بچه‌ها توجه داشته باشیم. شاید مهمترین وظیفه مسئولان کشور ما این باشد که کودکان بتوانند فکر کردن و خردگرایی را بیاموزند. همچنین انجمن‌ها و سمن‌های فعال در این حوزه نقش موثر و مهمی دارند و من فکر می‌کنم که این سمن‌ها می‌توانند این خدمات و اقدامات را به صورت گسترده انجام بدهند.


به گفته وی، خدماتی که سمن‌ها به کودکان ارایه می‌دهند باعث می‌شود که نگرش‌ها نسبت به کودکان دقیق‌تر شده و ما نسبت به نیازهای آنان آگاه شویم. همین مساله به دنبال خود زمینه آن را فراهم می‌کند تا در آینده نسل‌های آتی نسبت به حقوق کودکان و بچه‌های خودشان و نسل بعدی احساس تعهد بیشتری داشته باشند. بنابراین هر انجمن و سمن فعالی در حوزه کودکان مصداق یک برکتی است که باعث می‌شود تا عده‌ای برای حل مشکلات کودکان گرد هم جمع شوند.

 

 

Template Design:Dima Group