شنبه 2 آذر 1398 | Saturday 23 November 2019

 

لیلی رشیدی:
یک بازیگر سینما و تلوزیون گفت: آنچه که ما شاهد هستیم حکایت از آن دارد که همواره نهادهای مردم‌نهاد و سمن‌ها خیلی جلوتر از سازمان‌های دولتی بوده‌اند و همیشه در اتفاقات و مواقعی که نیاز به حمایت بوده آنان نقش‌آفرینی کرده‌اند. سمن‌ها در موضوعاتی مانند قصاص کودکان زیر 18 سال نیز تلاش‌های زیادی داشته و در موارد بسیاری از جمله تصویب قوانینی که به نحوی نگاه جامع و کامل‌تری به حقوق کودکان دارند موثر واقع شدند.

به گزارش روابط‌عمومی ستاد توان‌افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد شهر تهران، لیلی رشیدی بازیگر سینما و تلوزیون در حاشیه نشست «شب حمایت از حقوق کودکان» که به همت موسسه بخارا و انجمن حمایت از حقوق کودکان و ستاد سمن‌های شهر تهران برگزار شد، گفت: من خیلی در حوزه کودکان و حقوق کودکان متخصص نیستم ولی همیشه دوست داشتم که مانند فعالان این حوزه برای حمایت از کودکان موثر باشم. من تصور می‌کنم که حقوق کودکان در کشور مطلوب نیست و فکر می‌کنم تا رسیدن به حد مطلوب راه درازی پیش رو داریم. من فکر می‌کنم که این حوزه را باید گسترده‌تر ببینیم.


این هنرمند با بیان اینکه حقوق کودک فقط به کودکان کار یا کودکانی که در مشکلات مالی قرار دارند محدود نمی‌شود، گفت: حقوق کودک در خیلی از موارد رعایت نمی‌شود و چه بسا امکان دارد که در سیستم‌هایی مانند آموزش و پرورش این اتفاق رخ بدهد و بر همین اساس است که به نظر می‌رسد ما تا رسیدن به نقطه مطلوب راه درازی را پیش رو داریم. همه ما دوست داریم که بچه‌ها و کودکان در شرایط خوبی باشند و خوشحال و خندان و راضی باشند.


وی افزود: آنچه که ما شاهد هستیم حکایت از آن دارد که همواره نهادهای مردم‌نهاد و سمن‌ها خیلی جلوتر از سازمان‌های دولتی بوده‌اند و همیشه در اتفاقات و مواقعی که نیاز به حمایت بوده آنان نقش‌آفرینی کرده‌اند. سمن‌ها در موضوعاتی مانند قصاص کودکان زیر 18 سال نیز تلاش‌های زیادی داشته و در موارد بسیاری از جمله تصویب قوانینی که به نحوی نگاه جامع و کامل‌تری به حقوق کودکان دارند موثر واقع شدند.


رشیدی با بیان اینکه باید از سازمان‌های مردم‌نهاد حمایت شود، گفت: من امیدوارم که قدر تلاش و زحمات سمن‌ها را در حوزه‌های مختلف بدانیم و در کنار آن‌ها باشیم. مردم و دولت و مدیریت شهری باید از سمن‌ها حمایت کنند تا آنان بتوانند در تحقق اهداف خودشان موفق‌ و موثر باشند و نهایتا ایرانی خوشحال‌تر و بهتر داشته باشیم.

 

 

Template Design:Dima Group