سه شنبه 19 فروردين 1399 | Tuesday 7 April 2020

 

معاون امور ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به تولید یک میلیون ماسک بهداشتی توسط تشکل‌های جوانان سهم تشکل ها را در این حوزه مثبت ارزیابی کرده و می گوید: یک اتفاق خیلی خوب در تشکل های جوانان شکل گرفت که البته نخستین بار نیست و سال گذشته نیز در رابطه با سیل انجام گرفته بود و آن کمک به مردم به هنگام بحران‌ها و بلایای طبیعی است.

محمد مهدی تندگویان گفت: این بار هم تشکل‌های حوزه جوانان به صورت خودجوش، فعال و کاملاً دغدغه مند به این موضوع ورود کردند و در چند حوزه مشغول خدمات دهی به مردم هستند.
به گزارش روابط عمومی ستاد سمن ها به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، او تصریح کرد: موضوع اول در حوزه تولیداتی است که مردم این روزها به آنها نیاز دارند مثل ماسک، مواد ضدعفونی کننده و لباس و پوشاک مربوط به پزشکان و پرستاران که در استان های مختلف سفارش گرفته شده و توسط تشکل‌های جوانان با هماهنگی وزارت بهداشت و نهادهای مختلف تولید می‌شود. علاوه بر این تشکل ها موضوع «در خانه بمانیم» را فرهنگ سازی می‌کنند و با طراحی مسابقات خانوادگی و سرگرمی در استان‌های مختلف با توجه به فرهنگ هر استان، برای خانواده ها ایجاد انگیزه می کنند تا در خانه بمانند.
معاون امور جوانان همچنین با اشاره به کمک این سمن ها جهت ضدعفونی مراکز عمومی گفت: در اغلب استان‌ها تشکل‌های ما خودجوش و داوطلبانه در مکان های عمومی حاضر می شوند و اقلام بهداشتی را بین مردم توزیع می کنند.
به گفته او این تشکل ها همچنین در برخی از استان‌ها در مناطق محروم و حاشیه نشین حضور پیدا کرده و مردم آموزش های لازم بهداشتی و مقابله با شیوع کرونا را می دهند.

 

 تمامی حقوق این سایت متعلق به ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد می باشد.

Template Design:Dima Group