سه شنبه 19 فروردين 1399 | Tuesday 7 April 2020

 

پویش مردمی فراموش شدگان به همت «جمعیت همیاران شهر » به منظور کمک به ساکنان اطراف کوره های آجرپزی محله 19 شهر تهران و تهیه پک بهداشتی به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا آغاز بکار کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد سمن های شهر تهران، جمعیت همیاران شهر تهران به عنوان یکی از سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه نیکوکاری و کاهش آسیب های اجتماعی، برای کمک و امدادرسانی به خانواده های ساکن در محله دولتخواه جنوبی (کوره های آجرپزی) و پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا، از همه سمن ها و خیرین و داوطلبان برای تهیه پک های بهداشتی و سبد کالا، دعوت به همکاری کرد.

بر اساس این گزارش، بیش از 60 خانوار با جمعیتی حدود 300 نفر در زیر دخمه های حفر شده در کوره های آجرپزی در محله دولتخواه جنوبی ساکن هستند که در عین فقر مطلق از دسترسی به حداقل های بهداشتی نیز محروم هستند.

در این محله، در مجموع 4 دستشویی و 4 واحد حمام وجود دارد که این سازمان مردم نهاد قصد دارد ضمن تهیه اقلام مورد نیاز بهداشتی و غذایی، ساکنین محله را با همکاری پزشکان تحت معاینه دوره ای قرار داده و این محله را روزانه با همکاری داوطلبان ضدعفونی کند.

در همین حال ستاد توان افزایی سمن های شهر تهران نیز آمادگی خود را برای تامین برخی اقلام بهداشتی و نیز تجهیزات لازم برای سنجش سلامتی ساکنان محله از طریق هماهنگی با شهرداری اعلام کرده است. 

شهروندان داوطلب، سمن ها و تمامی نهادهای دولتی و غیر دولتی می‌توانند کمک های نقدی خود را به شماره کارت 6221061207986128   بانک پارسیان، به نام جمعیت همیاران شهر شکوفه ها واریز نموده و چنانچه افرادی مایل هستند به عنوان داوطلب در توزیع اقلام و آموزش های خود مراقبتی مشارکت داشته باشند می توانند با شماره 09393989819تماس بگیرند.  

 

اقلام مورد نیاز برای تهیه پک های بهداشتی و غذایی:

مایع دستشویی، مایع ظرفشویی، پودر رختشویی، مخزن مایع ضدعفونی کننده، اسپری ضدعفونی کننده، اقلام بهداشتی مورد نیاز زنان، حوله حمام، لباس زیر، مسواک و خمیر دندان، شامپو و صابون، ملحفه و روبالشی، ماسک صورت، سطل زباله، مولتی ویتامین و داروهای مورد نیاز به تجویز پزشکان معاینه کننده، تب سنج، تجهیزات و مواد ضدعفونی کننده برای ضدعفونی محیط، سبد میوه و کالا

 

 

 تمامی حقوق این سایت متعلق به ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد می باشد.

Template Design:Dima Group