سه شنبه 19 فروردين 1399 | Tuesday 7 April 2020

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: تشکل‌های مردم نهاد، ابزار کارامدی برای سازماندهی و اثربخشی اقدامات داوطلبانه هستند و ستاد سمن‌های شورای شهر تهران می‌تواند نقش موثری در این زمینه ایفا کند

 

به گزارش روابط عمومی ستاد سمن‌های شهر تهران و به نقل از معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، محسن هاشمی در ابتدای دویست و دومین جلسه علنی شورای شهر تهران ضمن با اشاره به وضعیت کنونی پایتخت با توجه به ورود ویروس کرونا به کشور، گفت: امروز در شرایطی هستیم که مردم دوران سختی را سپری می کنند و ماه پایانی سال دشوار 1398، شاهد بروز وضعیتی خاص در جامعه بدلیل ایپدمی کورنا هستیم.

 

هاشمی با قدردانی از همه زحمت کشان در عرصه مقابله با کرونا، تصریح کرد: بیماری کرونا موجب شده است که هم سلامت جامعه تهدید شود و هم اقتصاد و معیشت بخش قابل توجهی از شهروندان که وابسته به رونق شب عید و ایام پایانی سال است، آسیب ببیند.

 

او با اشاره به اینکه کارگران حوزه نظافت،گردشگری، غذایی، فروشندگان، تولید کنندگان و دستفروشان و بسیاری از صنایع وابسته با اختلال در زندگی خود مواجه شده‌اند، افزود: اگر در بخش مقابله با کرونا، انتظار اصلی از دولت و حاکمیت برای اقدامات عمومی وجود دارد،  شهروندان هم موظف به رعایت بهداشت فردی هستند.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه سوانح طبیعی و بلایا، نوعی آزمون همنوع دوستی و انسانیت نیز هست، یادآور شد: خوشبختانه ایرانیان همواره از آن موفق بیرون آمده اند و در زلزله قبل و سیل ابتدای سال، شاهد جوشش احساسات انسانی و کمکهای مردم به آسیب دیدگان بودیم.

 

محسن هاشمی افزود: برای کاهش آسیب‌های خانواده بزرگ مدیریت شهری نیز در این ایام پیک بیماری، تدابیری از قبیل کاهش نیروی انسانی مستقر در ادارات و تمرکز بر حوزه خدمات شهری و نظافت را می توان پیش بینی کرد.

 

او از اصحاب رسانه نیز خواست توجه داشته باشند ایجاد فضای پرتنش و افزودن به نگرانی عمومی، ایمنی را کاهش می دهد و می توان در کنار اطلاع رسانی دقیق و بروز، امید را به جامعه تزریق کرد و در میان زشتی های بیماری، زیبایی های خدمت و همنوع دوستی را برجسته کرد.

 تمامی حقوق این سایت متعلق به ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد می باشد.

Template Design:Dima Group