پنجشنبه 21 آذر 1398 | Thursday 12 December 2019

 

احسان خاصه‌تراش، مدیرعامل انجمن دوقلوها و چندقلوها:
اعضای ستاد سمن‌های شهر تهران با اعضای انجمن دوقلوها و چندقلوها دیدار کردند.

به گزارش روابط‌عمومی ستاد توان‌افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد شهر تهران، احسان خاصه تراش مدیرعامل انجمن دوقلوها و چندقلوها در دیدار با اعضای ستاد سمن‌های شهر تهران، با اشاره به سابقه انجمن متبوع خود در حوزه حمایت از خانواده‌هایی که فرزندان چندقلو دارند، گفت: انجمن ما از سال 88 فعالیتش را آغاز کرده و به جز تهران در اصفهان نیز نمایندگی خودمان را افتتاح کردیم. خوشبختانه انجمن ما امروز بالغ بر 11 هزار عضو فعال در سراسر کشور دارد.

 

خاصه‌تراش ادامه داد: ارائه تسهیلات فرهنگی، رفاهی و تفریحی مهمترین اقدامات و خدمات ما برای دوقلوها و چند قلوهاست.  ما اعتقاد داریم که فرهنگسازی می‌تواند تاثیر مهمی در حل بسیاری از مشکلات در جامعه داشته باشد. ما باید ارزش‌ها و هنجارها را در جامعه نهادینه کنیم. فراموش نکنیم که عدم فرهنگسازی باعث می‌شود که هزینه‌های زیادی به جامعه تحمیل شود.

 

مدیرعامل انجمن دوقلوها و چندقلوها همچنین در پاسخ به این پرسش که مهمترین چالش دوقلوها و چندقلوها چیست، گفت: مهمترین چالش دوقلوها و چندقلوها مربوط به والدین آنان می‌شود. چراکه آنان باید مخارج و زمان و حوصله خود را همزمان برای چند کودک صرف می‌کنند که طبعا چنین مساله‌ای عملا فشار بیشتری را به آنان تحمیل می‌کند. بنابراین ما تلاش کردیم که با رایزنی با مراکز مختلف درصدی از هزینه‌ها را از آنان برای دوقلوها و چندقلوها تخفیف بگیریم.

 

خاصه‌تراش همچنین به مشکل سمن‌ها در تهیه مکان و دفاتر فعالیت خودشان، گفت: متاسفانه یکی از مشکلاتی که سمن‌ها با آن مواجه هستند، این است که سمن‌ها معمولا در مناطق مسکونی نمی‌توانند واحدی را اجاره یا خریداری کنند تا در آن فعالیت کنند و لذا محبور هستند در دفاتر تجاری فعالیت کنند. شهرداری تهران می‌تواند در این زمینه تسهیلاتی را فراهم کند تا سمن‌ها در مناطق مسکونی نیز بتوانند فعالیت کنند.

 

 

 

 

 

 تمامی حقوق این سایت متعلق به ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد می باشد.

Template Design:Dima Group