دوشنبه 5 اسفند 1398 | Monday 24 February 2020

 

دبیر جمعیت حمایت از سلامت، بهداشت و روان جامعه:
ناصر قاسم‌زاده، دبیر جمعیت حمایت از سلامت، بهداشت و روان جامعه در دیدار با نمایندگان ستاد سمن‌های شهر تهران گفت: این موسسه در حوزه های درمان، پیشگیری و پژوهش فعالیت می‌کند و نزدیک به 70 درصد اعضای انجمن را دانشجویان و فارغ‌التحصیلان روانشناسی تشکیل می دهند که محتواهای آموزشی به صورت فصلی در اختیار آنها قرار می گیرد.

به گزارش روابط‌عمومی ستاد توان‌افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد شهر تهران، قاسم‌زاده با بیان اینکه جمعیت حمایت از سلامت، بهداشت و روان جامعه سابقه همکاری با نهادها و دستگاه‌های مختلف را تجربه کرده است، گفت: بخشی از درآدهای حاصله از پروژه‌ها را در صندوق انجمن پس‌انداز می‌کنیم تا اتفاقاتی مانند زلزله یا سیل بتوانیم فعالیت‌های خیرخواهانه خودمان را داشته باشیم و همین طور بتوانیم هزینه‌های جاری انجمن را تامین و در جهت توسعه و گسترش موسسه فعالیت کنیم.


وی با انتقاد از عملکرد برخی از مسئولان در حوزه آسیب‌های اجتماعی افزود: متاسفانه بعضا افرادی در این حوزه مسئول شده‌اند که شناخت و درک درستی از آسیب‌های اجتماعی ندارند. این در حالی است که باید دولت‌ها و سازمان ها با سازمان های مردم نهاد همکاری کنند و تا زمانی که این حمایت به صورت اصولی و درست انجام نشود با چالش‌ها و مشکلات جدی مواجه خواهیم بود.


دبیر جمعیت حمایت از سلامت، بهداشت و روان جامعه با انتقاد از عملکرد ستاد سمن‌های شهر تهران در دوره سابق، تصریح کرد: متاسفانه در آن دوران تصور مسئولان از حمایت ارایه کوپن و بلیط بود ولی در این دوره با کنار گذاشتن این رویه شاهد آن بودیم که سمن‌نماها کنار رفتند، چون آنان توانایی خاصی جز گرفتن پول و امتیاز نداشتند. البته کسی منکر ضرورت حمایت از سمن‌ها نیستیم.


قاسم‌زاده با بیان اینکه بخش عمده‌ای از مشکلات حوزه آسیب‌های اجتماعی متوجه مسائل فرهنگی در جامعه است، گفت: در این حوزه تلاش کردیم تا موضوعات را به آگاهی و اطلاع مردم برسانیم که آنان چگونه باید از بهداشت و سلامت خود حفاظت کنند. همچنین تلاش کردیم تا از طریق رایزنی با نمایندگان مجلس و مدیریت شهری مباحثی را از جمله اصلاح قوانین در جهت ارتقای سلامت و بهداشت جامعه دنبال کنیم.


وی با اشاره به فرارسیدن به مناسبت روز بهداشت روان در جامعه، گفت: یکی از کارهای جمعیت حمایت از سلامت، بهداشت و روان جامعه حضور در مدارس مختلف تهران و آگاهی بخشی به دانش آموزان و معلمان در خصوص ضرورت ارتقای سلامت و بهداشت روان است.

 

 

 

 

 

 تمامی حقوق این سایت متعلق به ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد می باشد.

Template Design:Dima Group