دوشنبه 5 اسفند 1398 | Monday 24 February 2020

 

با همکاری ستاد سمن‌های شهر تهران برگزار شد؛
جامعه پیش آهنگان، فعالان محیط زیست، همیاران طبیعت و دوستداران میراث فرهنگی وگردشگری با همکاری ستاد سمن‌های شهر تهران هفتمین دوره «روز پاکسازی تفرج‌گاه‌ها و مکان‌های گردشگری کنار جاده ای» را در اراک و خرم‌آباد رگزار کردند.

به گزارش روابط‌عمومی ستاد توان‌افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد شهر تهران، «روز پاکسازی تفرجگاه‌ها و مکان‌های گردشگری کنار جاده ای» برای اولین بار در سال 1392 در آخرین«پنجشنبه و جمعه شهریور ماه» توسط فعالان محیط زیست، همیاران طبیعت و دوستداران میراث فرهنگی و گردشگری در استان البرز برگزار شد.


این مراسم در سال‌های بعد با پیوستن جامعه پیش‌آهنگان به فعالیتهای زیست محیطی در استانهای مختلفی تکرار شده و امسال روز پنج شنبه 28 شهریور ماه در در شهر خرم آباد و روز جمعه 29 شهریور ماه در شهر اراک مراسم «روز پاکسازی تفرجگاه ها و مکانهای گردشگری کنار جاده‌ای» برگزار شد.


گفتنی است که در برگزاری این مراسم سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری و سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری و سازمان حفظ محیط زیست لرستان و مرکزی، استانداری استان مرکزی و استانداری استان لرستان و ستاد توان افزایی و حمایت از سازمان های مردم نهاد شهر تهران همکاری داشتند.


این مراسم‌ از ساعت 9 صبح با حضور استاد مطفر افشار (پدر بلوط ایران) و فعالان محیط زیست لرستانی و مسئولین و کارمندان ادارات محیط زیست، منابع طبیعی و میراث فرهنگی بر روی بام خرم آباد شروع شد.


در ابتدای برنامه استاد مظفر افشار ضمن خوشامدگویی به مهمانان با اشاره به فعالیتهای زیست محیطی در استان لرستان جهت کاشت بلوط و حفاظت از این گونه نادر خواستار توجه بیشتر شهروندان و فرهنگسازی در جهت حمایت از محیط زیست کشور شد.


مهندس آریان مدیریت آموزش و ترویج اداره کل منابع طبیعی و خانم دکتر برنا از اداره کل محیط زیست و فلاوند چگینی از اداره کل میراث نیز دیگر سخنرانان این مراسم بودند.


گفتنی است که در ادامه این مراسم با یاد و نام زنده یاد دکتر بسکی و ابلاغ پیامهای گرم خانم دکتر مهلقا ملاح و خانواده دکتر بسکی اهدای لوح تقدیرها، مراسم کاشت 43 نهال بلوط برگزار شده و در ادامه برنامه پاکسازی بخشی از مسیر بام خرم آباد توسط جامعه پیش آهنگان،فعالان محیط زیست،همیاران طبیعت و دوستداران میراث فرهنگی وگردشگری انجام شد.


همچنین در دومین روز از این مراسم که در شهر اراک پیگیری شد، دکتر محمدی مدیرکل منابع طبیعی استان مرکزی و دکتر ایزدی مدیرکل میراث استان مرکزی ضمن خوشامد گویی و تشکر از حضور مهمانان در برنامه از شرح اقدامات و فعالیتهای ادارات تابعه خودشان در استان مرکزی برای حاضرین سخن گفتند و سپس از استاد پیشکسوت پیش آهنگ «خسرو ایزدی» تجلیل و سرانجام نیز پاکسازی منطقه دره گردویی شهر اراک انجام شد.

 

 

 تمامی حقوق این سایت متعلق به ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد می باشد.

Template Design:Dima Group