پنجشنبه 1 اسفند 1398 | Thursday 20 February 2020

 

دیدار معاونان ستاد سمن‌ها با هیات مدیره شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه:
معاونان و اعضای ستاد سمن‌های شهر تهران امروز از شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه بازدید و با فیروزه صابر مدیرعامل این موسسه دیدار و گفت‌وگو کردند. صابر در این دیدار خواستار آن شد تا ستاد سمن‌ها با تعامل مدیریت شهری مطالبات سمن‌ها را پیگیری کرده و حامی آنان باشد.

به گزارش روابط‌عمومی ستاد توان‌افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد شهر تهران، فیروزه صابر مدیرعامل شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه در دیدار با معاونان و مسئولان ستاد سمن‌های شهر تهران ضمن اشاره به سابقه عملکرد ستاد در نحوه تعامل با سمن‌های شهر تهران، گفت: من پیشتر انتقادات و اظهاراتی را درباره برخی زد و بندها و روابط این چنینی در ستاد با تعدادی از سمن‌ها شنیده بودم ولی هیچگاه در گذشته روابط ما چه با ستاد و چه شهرداری و شورای شهر خیلی متقابل و تعاملی نبود.


وی افزود: من زمانی در جلسات ستاد به نمایندگی شبکه حضور پیدا می‌کردم و فکر می‌کردم که ستاد در دوره جدید بتواندگام‌هایی را بردارد و من امیدوار بودم که ستاد بتواند موفق باشد. ستاد در دوره جدید تلاش‌های زیادی برای حل مشکلات داشت ولی به نظر من آنان برنامه‌ خاص و ویژه‌ای نداشتند که چگونه قدم برداشته و وارد میدان شوند.


صابر با بیان اینکه ما نظرات و پیشنهادات خودمان را به ستاد ارایه کرده‌ایم، تصریح کرد: متاسفانه از روزی که ما نظرات و پیشنهادات خودمان را به ستاد ارایه کردیم تاکنون هیچ اتفاقی رخ نداده است؛ این درحالی است که ما از ستاد سمن‌ها انتظار داریم که تعاملات و روابط خود را با سمن‌ها تقویت کرده و گسترش بدهد.


مدیرعامل شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه با تاکید بر اینکه وجود شبکه‌های مدنی نقش موثر و مهمی در جوامع دارند، اظهار کرد: شبکه‌ها نقش بسیار مهمی داشته و باید به آنها توجه داشت. ما تاکنون در جلسات مختلفی در ستاد شرکت کردیم ولی تاکنون شاهد آن نبودیم که وعده‌ها عملیاتی بشوند و مسلما ادامه چنین روندی باعث ناامیدی و دلسردی سمن‌ها می‌شود.


صابر با بیان اینکه بدبینی و بی‌اعتمادی به سازمان باعث می‌شود که رفته رفته آنان از مردم و نهادهای مدنی جدا شوند، گفت: مدیریت شهری ما متاسفانه طی ادوار اخیر بیش از آنکه شکل و ماهیت مدنی داشته باشند، رفتار دولتی و شکل دولتی از خودشان بروز می‌دهند که این اتفاق خوبی نیست و ما انتظارات دیگری از شورای شهر داریم.


مدیرعامل شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه خاطرنشان کرد: متاسفانه در دورانی هرکسی و هرگروهی به نام سمن از ستاد سمن‌ها پول و خدمات دریافت کردند و این در حالی بود که هیچ برنامه و اقداماتی انجام ندادند. امروز ستاد باید برنامه و اقدامات جدی خود را دنبال کند تا بتواند اعتماد عمومی را جلب کند.


به گفته وی، ستاد سمن‌ها با همکاری مدیریت شهری و سمن‌ها می‌تواند بسیاری از برنامه و اقدامات مورد نظر و مطلوب خود را دنبال کند. ممکن است همه اقدامات اجراپذیر نباشد ولی قطعا بخشی از این برنامه‌ها قابل اجراست و همین اتفاق باعث می‌شود تا مردم و سمن‌ها رضایت بیشتری از ستاد سمن‌ها داشته باشند. به ویژه آنکه بخشی از مطالبات سمن‌ها صرفا در مدیریت شهری و ستاد سمن‌ها قابل پیگیری است.


وی افزود: اول از هرچیز باید رسانه ملی به سمن‌ها فضا بدهد. همچنین بحث آموزش برای سمن‌ها باید مورد حمایت قرار بگیرد. همچنین برخی امکانات مثل سالن برای سمن‌ها بسیار حیاتی است ولی مهم آن بوده که این امکانات نه به صورت انحصار بلکه به صورت فراگیر و همه‌گیر در اختیار همه سمن‌ها قرار بگیرد.


 

 

 

 تمامی حقوق این سایت متعلق به ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد می باشد.

Template Design:Dima Group