دوشنبه 5 اسفند 1398 | Monday 24 February 2020

 

حجت نظری، سخنگوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران:
سخنگوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با انتقاد از بی‌توجهی برخی از سازمان‌ها و نهادها نظیر اداره آب، اداره برق و حتی سایر ارگان‌های خدماتی به حقوق شهروندان، تصریح کرد: متولیان آب، برق، گاز و امثال آن، بعضا اقدام به حفاری و کنده‌کاری در سطح معابر کرده اما پس از پایان عملیات‌شان، اقدام به مرمت و تعمیر معبر نمی‌کنند.

به گزارش روابط‌عمومی ستاد توان‌افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد شهر تهران، حجت نظری عضو کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر تهران امروز در تذکری در صحن شورای شهر تهران ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری و عزاداری امام حسین (ع)، با اشاره به سالگرد قیام هفدهم شهریورماه، گفت: امروز هفدهم شهریورماه، روزی است که یادآور زنان و مردان شجاعی‌ست که در سال‌های پیش از پیروزی انقلاب در اقدامی شجاعانه در برابر ظلم و استبداد ایستادگی کردند. لازم می‌دانم یاد آنان را گرامی بدارم.


وی افزود: همچنین در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی هستیم. قیامی که به الگویی برای مبارزات آزادی‌خواهانه بدل شده و می‌توان از آن درس ایستادگی در برابر ظلم و ظالم گرفت. امیدوارم همه ما حسینی باشیم و توان ایستادگی در برابر ظلم را بیابیم.


این عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: ضمن تسلیت این ایام، از شهروندان و به‌خصوص عزاداران حسینی دعوت می‌کنم که به مساله مهم پسماند به‌جا مانده از ایستگاه‌های صلواتی و هیات‌ها و تکایا توجه داشته باشند و تا حد امکان، تلاش کنند تا به‌جای استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی، از موارد تجزیه‌پذیر یا قابل شستشو استفاده کنند، چراکه پلاستیک معضلی جدی برای شهر و محیط‌زیست ماست.


نظری همچنین با انتقاد از بی‌توجهی برخی از سازمان‌ها و نهادها نظیر اداره آب، اداره برق و حتی سایر ارگان‌های خدماتی به حقوق شهروندان، تصریح کرد: طی یک ماه اخیر از چند نقطه از تهران، به‌ویژه از نقاط مرکزی شهر بازدید کرده و متوجه شدم که متولیان آب، برق، گاز و امثال آن، بعضا اقدام به حفاری و کنده‌کاری در سطح معابر کرده اما پس از پایان عملیات‌شان، اقدام به مرمت و تعمیر معبر نمی‌کنند.


به گفته وی، لازم است شهرداری تهران، مشخصا معاونت مالی و اقتصادی، ضمن اهتمام و جدیت بیشتر در الزام دیگر دستگاه‌ها به بازسازی و مرمت معابر حفاری شده، تعامل مناطق با دستگاه‌های خدماتی را تسهیل کند و امکان تهاترهایی که منجر به آسایش شهروندان می‌شود را فراهم سازد.


نظری در پایان خاطرنشان کرد: از دستگاه‌های مربوطه نیز می‌خواهم که به منظور احترام به حقوق شهروندان، بلافاصله پس از اتمام عملیات نسبت به اصلاح معابر و بازگرداندن آن به حالت اولیه اقدام کنند. چراکه متاسفانه تعلل در این روند، سبب برخی از مشکلات نظیر تصادف و اخلال در رفت و آمد شهروندان شده و دشواری‌های زیادی را نیز برای معلولان ایجاد می‌کند.

 

 

 تمامی حقوق این سایت متعلق به ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد می باشد.

Template Design:Dima Group