دوشنبه 5 اسفند 1398 | Monday 24 February 2020

 

حجت نظری:
حجت نظری عضو شورای اسلامی شهر تهران با انتشار عکس هایی در صفحه اینستاگرام خود، به موضوع کاهش مصرف پلاستیک در ایام محرم پرداخت.

به گزارش روابط‌عمومی ستاد توان‌افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد شهر تهران، حجت نظری عضو شورای اسلامی شهر تهران با انتشار عکس هایی با موضوع کاهش مصرف پلاستیک در ایام محرم در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

 

"ادیان و اقوام در جهان، هرکدام با ویژگی‌های گوناگون و منحصربه‌فردی که دارند شناخته می‌شوند. شیعیان نیز به ویژگی‌های مختلفی شناخته می‌شوند که یکی از مهم‌ترین آنها، شور و شکوه عزاداری برای حضرت سیدالشهدا(ع) است. عزاداری عظیمی که امروزه نه فقط در کشورهای مسلمان، بلکه توسط مسلمانان در سراسر جهان از دهه اول ماه محرم آغاز شده و تا اربعین حسینی ادامه می‌یابد. در این میان برای شناخت واقعه کربلا و قیام امام حسین(ع) و یارانش، چشم‌های بسیاری به کشور عزیزمان ایران و پایتختش تهران دوخته شده. به‌طوری که هرسال خبرنگارانی از کشورهای مختلف برای پوشش این مراسم بزرگ به ایران می‌آیند.


متاسفانه مدتی است، در کنار شور و شعوری که برای عزاداری حسینی وجود دارد، به برخی مسائل از جمله محیط زیست بی‌توجه شده‌ایم و همین امر سبب شده تا در کنار شکوهی که از اجتماع بزرگ شیعیان و عزاداران فرزند پیامبر اسلام و یارانش به تصویر کشیده می‌شود، رها کردن زباله و بی‌توجهی به مسائل محیط زیستی در این ایام، گرد خستگی بر تن خیلی‌ها بنشاند. همه باید نسبت به محیط‌زیست حساس باشیم و در تمام ایام سال مسئولیت اجتماعی خود را انجام دهیم، اما معتقدم عزاداران حضرت سیدالشهدا باید در تمام زمینه‌ها الگو باشند.


به همین دلیل نیز در ادامه پویش #به_جای_پلاستیک که مدتی قبل کلید خورد، راهکارهایی ساده را برای کاهش مصرف پلاستیک و موارد جایگزین آن پیشنهاد کرده‌ایم. همچنین بنا داریم در روز عاشورای امسال هم، همانند سال گذشته به همراه تعدادی از فعالان محیط‌زیستی اقدام به جمع‌آوری پسماند از سطح معابر شهر کنیم."

 

برای پیوستن به این پویش اینجا کلیک کنید.

 

 

 

 تمامی حقوق این سایت متعلق به ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد می باشد.

Template Design:Dima Group